Suci ga ne mogu gurati koliko Zrinjski može promašivati

05 Svibanj 2019

Nogometaši Radnika iz Bijeljine približili su momčad Sarajeva osvajanju titule bh prvaka nakon što su posve zasluženo osvojili bod u Mostaru odigravši 1:1 sa Zrinjskim.

Domaćin je poveo zgoditkom Renata Gojkovića u 56. minuti, no nakon toga su se razigrali gosti, pa je Irfan Hadžić u 61. minuti uzdrmao gredu, a upravo na asistenciju ovog igrača Maksimović je u 73. minuti izjednačio na 1:1.

Samo dvije minute kasnije sudac Peljto je dosudio kazneni udarac za “Plemiće”, ali je vratar Mladen Lučić zaustavio pokušaj Miloša Filipovića. Potom su gosti zabili i drugi gol, no sudac ga je na njihovo čuđenje poništio zbog navodnog prekršaja nad vratarom Soldom.

Široki Brijeg je na Pecari s visokih 4:0 torpedirao Slobodu i na taj način izborio plasman u Europu za narednu sezonu. Junak susreta je bio trostruki strijelac Stipe Jurić, a velike zasluge u svemu tome pripadaju i vrataru Tuzlaka Draganu Vuklišu koji je katastrofalno pogriješio kod prvog pogotka u 20. minuti.

Nakon sudara Vukliša i Ignjatovića u 54. minuti Jurić se i po drugi put upisao među strijelce, a svega dvije minute nakon toga asistirao je Stipi Markoviću za treći gol domaćih. Konačnih 4:0 postavio je Jurić na asistenciju Josipa Barišića u 68. minuti.

Uspješan domaćin bila je i Krupa pobijedivši Zvijedzu 09 sa 2:0 zahvaljujući čemu su Krupljani povećali svoje izglede u borbi za opstanak, premda su još uvijek dosta daleko od tog cilja.

Rezultati 30. kola:
Široki Brijeg – Sloboda 4:0, Zrinjski – Radnik 1:1, Krupa – Zvijezda ’09 2:0. Ranije igrano: Sarajevo – Čelik 5:0. Još igraju: GOŠK – Tuzla City (nedjelja, 17.00), Željezničar – Mladost (nedjelja, 20.00).